Jury

Card image cap

Jagoda Szelc

reżyserka i scenarzystka filmowa. Absolwentka wydziału grafiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, oraz tzw. „łódzkiej filmówki”. W 2012 roku otrzymała prestiżową Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych. Prezentując swoje najnowsze dzieło, nakręcony pełnometrażowo film pt. „Wieża. Jasny Dzień” zdobyła Złotego Lwa w kategorii Najlepszy Scenariusz oraz Najlepszy Debiut Filmowy. W wywiadzie dla platformy Onet, opisującym debiut Pani Szelc na Festiwalu w Gdyni reżyserka podkreśliła, że bardziej niż z rolą „filmowca” identyfikuje się z pojęciem „artysty wizualnego”.

Card image cap

Mateusz Czuchnowski

reżyser i operator, student wydziału operatorskiego łódzkiej Szkoły Filmowej. Doświadczenie filmowe i dziennikarskie zdobył już wcześniej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz na edynburskim College of Art. Czynnie udziela się na festiwalach polskich i zagranicznych, między innymi na „Camerimage”, Early Bird International Student Film Festival w Sofii czy Montaż Film Fest w Łodzi. Twórczość Pana Czuchnowskiego, wliczając w to dzieła konkursowe, możemy poznać poprzez jego profil na portalu Vimeo. Mateusz Czuchnowski – reżyser i operator, student wydziału operatorskiego łódzkiej Szkoły Filmowej. Doświadczenie filmowe i dziennikarskie zdobył już wcześniej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz na edynburskim College of Art. Czynnie udziela się na festiwalach polskich i zagranicznych, między innymi na „Camerimage”, Early Bird International Student Film Festival w Sofii czy Montaż Film Fest w Łodzi. Twórczość Pana Czuchnowskiego, wliczając w to dzieła konkursowe, możemy poznać poprzez jego profil na portalu Vimeo.

Card image cap

Józefina Gocman

operatorka filmowa. Studentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii. Pasjonuje się w szczególności ujęciami podwodnymi. Za zdjęcia do głośnego filmu „Ptaki śpiewają w Kigali” (2017) została, wraz ze swoimi współpracownikami nominowana do nagrody Złotej Żaby na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „Camerimage”. Obecnie pracuje nad dwoma filmami dokumentacyjnymi a swoją twórczość od niedawna prezentuje na platformie Vimeo.